Milí manželé, 

přijměte srdečné pozvání na videopřednášku MANŽELSKÉ KONTRASTY od manželů Ireny a Petra Smékalových – manželských poradců, psychologů a supervizorů. Videopřednáška se uskuteční ve čtvrtek 15. února v 17:30 na Víceúčelovém komunitním centru Charity (Masarykovo nám. 165, Uherský Brod). Čeká Vás u toho příjemné posezení s dobrou kávou a dezertem. Na přednášku je potřeba se z kapacitních důvodů přihlásit předem. 

Odkaz na přihlášku zde: https://forms.gle/rgnkxcYrzv2XLMD97

Hlídání dětí zajištěno po předchozí domluvě. Příspěvek dobrovolný. 

 

Athena Inline

Milí manželé, 

přijměte srdečné pozvání na Valentýnskou tančírnu, která se uskuteční v úterý 13. února od 17 h na faře v Prakšicích. Přijďte si oprášit kroky s našimi zkušenými lektory a zatančit si klasické i latinskoamerické tance. Příspěvek dobrovolný, drobné občerstvení zajištěno. Příspěvek dobrovolný. 

Valentýnská tančírna

Milí manželé, 

v rámci Národního týdne manželství jsme pro Vás ve spolupráci s CPR Zlín vytvořili stezku SEDMERO PŘIKÁZÁNÍ PRO ŠŤASTNÉ "MY", na motivy knihy Sedm podob lásky Garyho Chapmana. Cesta kopíruje Planetární stezku Uherským Brodem a nabízí 9 zastavení k zamyšlení a prohloubení Vašeho vztahu. Dostupná bude od čtvrtka 8. do neděle 18. února. Začátek je u Slunce (u lávky nad vlakovým nádražím) a konec je u planety Neptun (hvězdárna). Přijďte se s námi provětrat!

 Manželská stezka

Milí manželé! 

Národní týden manželství proběhne v týdnu od 12. do 18. února 2024. Naše centrum pro rodinu pro Vás připravilo následující akce:

 

Stezka SEDMERO PŘIKÁZÁNÍ PRO ŠŤASTNÉ “MY”.  Cesta Uherským Brodem kopírující Planetární stezku s 9-ti zastaveními pro zamyšlení a k posílení Vašeho vztahu. Pojďte se s námi provětrat! K putování se můžete připojit od čtvrtka 8. února do neděle 18. února. Více informací na plakátku této akce.

Kavárna s videopřednáškou MANŽELSKÉ KONTRASTY.  Zajímá Vás, jak v manželství sladit Vaše rozdíly a využít je růstově pro Váš vztah i Vás samotné? Přijďte na videopřednášku manželů Smékalových a poseďte u toho se šálkem dobré kávy! Ve čtvrtek 15. února v 17:30 ve Víceúčelovém komunitním centru Charity Uherský Brod. Na přednášku je nutné se z kapacitních důvodů předem přihlásit. Možnost hlídání dětí po předchozí domluvě. Více informací na plakátku této akce. 

Valentýnská tančírna. Oprašte si s námi taneční kroky pod vedením lektorů a zatancujte si klasické i latinskoamerické tance. Na faře v Prakšicích v úterý 12. února v 17:00. Více informací na plakátku této akce. 

 

Národní týden manželství v cpr

Online seminář: Výzvy, vztahy a odpuštění v manželství

veškeré informace ZDE 

 

seminář_ZAJÍČEK_květen_2023.jpg

Srdečně zveme všechny manžele na projektovanou přednášku manželů Smékalových na téma Manželské kontrasty. Toto rande s kávou a dobrotou k zakousnutí proběhne 18. dubna od 17 h v prostorách dětské skupiny Justýnka.
 
Hlídání dětí je možné po předchozí domluvě (737 759 552, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
 
 Manželské_kontrasty.png

19. 2. 2023 - Mše svatá za manžele, kteří letos oslaví půl/kulaté výročí

Zveme všechny manželské páry, které v letošním roce oslaví kulaté či půlkulaté výročí, na mši sv. ve farním kostele v Uherském Brodě 19. února v 10.15. Během mše svaté budete mít možnost obnovit svůj manželský slib. Po mši sv. jste srdečně zváni ke slavnostnímu přípitku na faru. Manželské páry prosíme o přihlášení se na faře v Brodě, telefonicky (737 759 552), nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

21. 2. 2023 - (po)Valentýnské rande a projekce přednášky

Přijďte strávit společné odpoledne u kávy, dezertu a projekce přednášky Konflikty aneb když to bouří v našich vztazích manželů Ireny a Petra Smékalových – manželských poradců, psychologů a supervizorů. Posezení proběhne od 17.00 v prostorách dětské skupiny Justýnka, kde bude taky možnost hlídání dětí.

23. 2. 2023 - Chválová adoraces manželským svědectvím - Projekt ON

Ve farním kostel v Uherském Brodě po večerní mši svaté, která začíná v 18 h, proběhne chválová adorace, kterou povede Společenství z děkanátu Valašské Klobouky – Projekt ON. Adorace bude doprovázena svědectvím manželů.

25. 2. 2023 - Duchovní obnova pro ženy na téma Duch svatý a jeho dary

Veškeré informace ZDE

 

man.png

MANŽELSKÉ VEČERY


O co se jedná?
Kurz Manželské večery je soubor osmi setkání, sestavený tak, aby pomohl každému manželskému páru upevnit jeho vztahy.
Cílem je pomoci párům vybudovat zdravé celoživotní manželství. Kurz je vybaví praktickými nástroji k posílení jejich vztahů a poskytne jim čas a místo, aby spolu mohli diskutovat o obtížných problémech. Měl by jim pomoci zbavit se špatných návyků a vytvořit si nové dobré návyky, které jim umožní zdokonalování jejich manželství.

Cyklus osmi setkání má tato témata:

  • Vybudovat pevné základy,
  • Umění komunikace,
  • Řešení konfliktů,
  • Síla odpuštění,
  • Rodiče a rodiče partnera,
  • Dobrý sex,
  • Láska v akci.
  • Slavnostní závěrečná večeře.

Komu je kurz určen?
Je pro každou manželskou dvojici, která chce spolupracovat a investovat do svého vztahu. Někteří účastníci byli svoji méně než dva roky, zatímco jiní více než 30 let.

Kurz je užitečný jak pro manželství bez problémů, pak pro ty, kteří mají potíže. Chceme vyvrátit dojem, že kurz je jen pro ty, kteří mají problémy. Chceme povzbudit každý manželský pár, aby investoval do svého vztahu a přišel na Manželské večery. Speciálně chceme povzbudit páry v prvních pěti letech manželství, aby přišly, protože věříme, že jim to pomůže vybudovat správné základy. Páry jsou vedeny k tomu, aby začaly komunikovat konstruktivně. Některé rozvedené nebo rozloučené páry použily kurz jako pokus vrátit se k sobě.

I když je kurz založen na křesťanských zásadách, je pro páry, které se považují za křesťany, i pro páry, které se za křesťany nepovažují. Kurz přinesl užitek mnoha dvojicím z obou skupin.

Kdo kurz připravil?
Kurz začali pořádat Nicky Lee a jeho žena Sila v roce 1996 v londýnském sboru Holy Trinity Brompton. Nicky a Sila jsou svoji více než 20 let, mají čtyři děti. O manželství mluvili již k tisícům lidí. Ve sboru Holy Trinity Brompton vedou kurz třikrát ročně a každého kurzu se zúčastní okolo 100 manželských párů. Českou verzi příručky a české promluvy přiravili Jan a Milada Frolíkovi a Martin a Marie Sauerovi, dabing videokazet zajišťuje Miloš Poborský.

Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá po osm všedních setkání.
Každé setkání začíná večeří, následuje promluva, po které mají manželé příležitost si spolu popovídat o tématu večera i o důležitých otázkách, na které ve spěchu všedního dne nezbývá čas.Mají na to dostatek místa a hraje přitom hudba, takže je nemůže nikdo tajně vyslechnout. Soukromí každého páru je respektováno, skupinová diskuse není součástí kurzu a o svém vztahu nemusí nikomu dalšímu nic říkat. Na konci večera účastníci dostanou domácí úkol, který mají udělat do příštího setkání. (Není známkován, ani kontrolován, je jen pro jejich potřebu). Každý večer využívá znalostí z předchozích večerů.

Na konci kurzu je Závěrečný večer s krátkou promluvou „Co způsobuje, že manželství funguje?" a svědectvím dvou nebo tří párů, které právě dokončily kurz, o tom, co jim přinesl. Hosté již nemusí sedět u stolů po dvou a mohou přivést své přátele, kterým chtějí kurz doporučit.

Vše o Manželských večerech: www.manzelskevecery.cz 

Aktuálně kurz začne v neděli 12. února 2022 na faře v Prakšicích. 

Cena kurzu je 1500,-/osoba - v ceně je 8x večeře, příručka, náklady spojené s organizací.

 

Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel: 737 759 552

 

 

...s prarodiči krále Davida

Adventní_duchovní_obnova_menší.png

 

Přijměte srdečné pozvání na adventní duchovní obnovu, která se uskuteční 17. 12. na faře v Uherském Brodě (Masarykovo nám. 68) od 9:00.

CENA: 200,-/pár (částka bez obědu, oběd je možné v přihlášce objednat)

Obnovu povede rodinné valašské trio - o. Petr Káňa (současný spirituál na AG v Kroměříži), David a Lucka Káňovi - manželé, rodiče tří kluků, lektoři snoubenců.
Vzhledem k prostorám je kapacita omezena, proto využijte PŘIHLAŠOVÁNÍ kliknutím na: https://forms.gle/ahxvjfrqG9KHYFW3A
Hlídání dětí bude zajištěno v prostorách dětské skupiny Justýnka (Masarykovo nám. 105, vchod z ulice Soukenická) od 8:30 do 12 h a od 14:15 do 16 h.  

 

PROGRAM

8:30 - možné přebírání dětí v Justýnce na hlídání

8:45 - registrace na faře 

9:00 - přednáška - David a Lucka

10:30 - katecheze - Otec Petr

12:00 - mše sv., oběd, káva

14:30 - přednáška - David a Lucka 

16:00 - adorace (Sinaj)

17:00 - závěr

A ještě jednou... Kdo? :-)

P. Petr Káňa

Otec Petr prožil dětství na valašských kopcích – pochází z Návojné. Má tři sourozence. Vystudoval Střední odbornou školu v Luhačovicích, konkrétně umělecko-řemeslné zpracování dřeva. Jeho cesta však nakonec nevedla do truhlářské dílny, ale do semináře. Přípravu na kněžství na rok přerušil a strávil ještě nějaký čas mimo seminář, mimo jiné žil nějakou dobu v Jeruzalémě.

Jako jáhen rok působil v Přerově, první tři roky kněžství strávil v Šumperku, kde byl nejen kaplanem ve farnosti, ale také kaplanem pro mládež. Pak byl poslán do Rajnochovic, kde se další tři roky věnoval mladým ještě o něco intenzivněji – zdejší centrum života mládeže Přístav je totiž místem, které otec arcibiskup daroval mladým a které je pro ně stále otevřené. Konkrétně otec Petr byl k dispozici zvláště na Táborovém středisku Archa, které je nedaleko Přístavu, pak se přesunuje na AG.

Velkou zálibou otce Petra je sport, zejména fotbal – můžete ho vidět kopat za moravský fotbalový výběr kněží nebo za SK Rajnochovice. Ve volném čase si také rád zaběhá, ideálně po krásných kopcích.

283660356_2106861466152601_5610565741964207959_n.jpg

 

Lucie a David Káňovi

jsme manželé z Valašska a rodiče tří úžasných synů. Na své životní cestě jsme si mnohokrát uvědomili, že dobré vztahy v manželství a v rodině nejsou samozřejmostí – proto nám leží na srdci služba manželům a rodinám, věnujeme se také přípravě snoubenců. David pracuje jako záchranář, Lucie je pedagog, v současné době máma na plný úvazek. Máme rádi přírodu a dobrou kávu. Na naší manželské cestě se necháváme vést slovy „vybírám si naději“.

305543023_5450115751709426_710853875789893104_n.jpg

 

SINAJ - klobúcké chvály

https://www.facebook.com/SINAJworship/about


302428875_821898922397604_2103337618199838574_n.jpg

 

A ještě jednou... Kde? :-)

MAPA.png

ŠKOLENÍ LEKTORŮ SNOUBENCŮ

animaro plaktek

 

Manželským párům, které chtějí sloužit ostatním rodinám a pomáhat jim (nejen) na cestě k Bohu nabízíme kurz ANIMÁRO.

Více informací ke kurzu najdete ZDE

VIDEO SEMINÁŘ

Zveme všechny manžele na video seminář manželů Smékalových

Video seminář - Plaveme v tom s vámi

 Pokyny NTM 2021

 

 

CESTA MANŽELŮ

Zveme vás na také  procházku do přírody na CESTU MANŽELŮ  - ke kapličce ve vaší farnosti , nebo tam kde to máte rádi. Cestou se zamyslete nad pěti úkoly. Pokud se v cíli vyfotíte a fotku nám pošlete, dostanete od nás malý dárek a budete zařazeni do slosování o roční předplatné časopisu RODINNÝ ŽIVOT..

 kartička s úkoly a bližší informace