Milé rodiny, 

na základě ohlasů jsme prázdninovou aktivitu prodloužili na celý rok - už nyní je funkční. Nově má Rodina na cestě dvě fáze: každý se může zapojit do výběru a návrhu míst přes aplikaci a ve druhé části mohou rodiny navštěvovat navržená místa.
Více informací najdete na webu:

plakat 2024 optimized

 

Srdečně Vás zveme k zapojení se do 12-ti hodinového řetězu modlitby růžence za naše rodiny. Modlit se lze i desátek, není potřeba celý růženec.  Modlit se budeme na svátek sv. Josefa, patrona rodiny, v úterý 19. března. Pokud se chcete zapojit, zapište se do tabulky na čas, který vám vyhovuje. 

Odkaz na tabulku k zápisu zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1If8ehi2NB_2YWzDoPgLkSAFqaSGDxpnv6DEAogerFs4/edit?usp=sharing

 

12 hodinový růženec

Srdečně zveme všechny rodiče prvokomunikantů i Vás ostatní na přednášku Ing. Pavla Mečkovského M.A. na téma Šťastní rodiče, šťastné dítě, která se uskuteční ve středu 17. dubna 2024 v 17:45 v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě. Vstup je ZDARMA.
Obsah přednášky: Naši děti nepotřebují dokonalé rodiče nebo prarodiče. To co potřebují, je mít kolem sebe spokojené a odpočaté dospělé. Abychom mohli pečovat o druhé, musíme se učit pečovat o sebe. Pochopení a respektování vlastních hranic a
omezení je jednou z nejdůležitějších schopností člověka, aby mohl zdravě fungovat. Na semináři se budeme zabývat tím, co dělat, abychom tzv. “nevyhořeli”.

Šťastní 1

 

V létě se opět můžete s dětmi zapojit do projektu Rodina na cestě 👨‍👩‍👧‍👦🧳, která Vás provede krásnými místy naší diecéze. Na jednotlivých místech najdete v aplikaci překvapení pro děti. Dostupný je také formulář k registraci - za 10 navštívených míst získáte odměnu. Aplikace a webová stránka k aktivitě bude zpřístupněna od 1. července. Více na www.rodinanaceste.ado.cz

 rodina na ceste plakat 2023 upr 1 1

Centrum pro rodinu Uherský Brod pořádá certifikovaný kurz Úrazy a první pomoc dětem 💊🩹🩺. Akce se koná ve čtvrtek 22. 6. od 14 h. Přihlašujte se, prosím, nejpozději do 19. června.
 plakát Úrazy a první pomoc
Obsah kurzu :
 
Základy první pomoci:
- Definice první pomoci
- Seznam důležitých telefonních čísel, typy záchranných
složek a rozdíly v poskytovaných službách
- Co je třeba ohlásit při volání na tísňovou linku
- Zásady bezpečnosti a ochrany poskytovatele první pomoci
- Algoritmus poskytování první pomoci
- Důležité informace o zdravotním stavu svěřeného dítěte
- Bezpečná úprava prostor pro pobyt a hry dětí
- Dětské ochranné pomůcky pro prevenci úrazů
 
Názorné ukázky úrazů a způsobu jejich ošetření:
- odřeniny
- poranění pohybového aparátu (zhmoždění, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny)
- krvácení (vnitřní, vnější, tepenné, žilní, vlásečnicové,
z nosu, z ucha, cizí těleso v ráně)
- popáleniny, opařeniny
- vdechnutí cizího tělesa
- pád z výšky, poranění hlavy a páteře
- poranění oka
- poranění zubů a ústní dutiny, vyražení zubu
 
Praktický nácvik:
- stabilizovaná poloha
- kardiopulmonální resuscitace kojence
- kardiopulmonální resuscitace dítěte ve stáří 1–8 let
- kardiopulmonální resuscitace dítěte nad 8 let a dospělého

den-pro-rodinu.jpg

Vlčí doupě  I  CPR Veselí nad Moravou  I CPR Strážnice   CPR Uh. Brod  I  Matice svatoantonínská 

Pouť rodin a přátel Vlčího doupěte se uskuteční v neděli 21. května 2023 na Svatém Antonínku. Zvány jsou celé rodiny od nejmenších po nejstarší.
Veškeré informace naleznete ZDE
 
POUŤ_ANTONÍNEK.jpg

Seminář s Ing. Pavlem Mečkovským M.A. na téma Děti a emoce 16. 5. 2023 v 17 h ve VKC (Víceúčelovém komunitním centru) Uherský Brod (Masarykovo nám. 165).


Emoce. Jsou přirozenou součástí naší osobnosti stejně jako myšlení, touhy a vůle. Jsou jazykem naší duše. Pokud nevíme, co cítíme nebo to neumíme popsat, pak ani nevíme, co chceme. Budeme se zabývat tím, jak emocím dětí více porozumět.

Pokud budete mít zájem o přednášku, budeme rádi za přihlášení ZDE pro zběžný přehled obsazenosti. Děkujeme!

 

děti_a_emoce_1.png

Srdečně vás zveme na poetické představení velikonočních událostí s názvem Vzpomínky sv. Jana.Toto sólové zpracování Vladimíra Švarce se uskuteční Uherském Brodě 14. dubna po večerní mši svaté -v 18:45 ve farním kostele v Uherském Brodě. 
 
PŘELOŽENO NA 28. 4. V 18. 45 :-)!  
 
Aleluja_-_nový_život_v_Kristu_1.png

Milé rodiny, 

Advent je čas příprav na příchod Pána Ježíše. Rádi bychom vám nabídli možnou variantu přípravy, a sice procházku, duchovní načerpání a zapojení se do pěti aktivit, které právě Adventem provází.

Během této stezky, která se vine lesní částí cyklostezky směr Prakšice - od maršovské cesty, budete moci splnit 5 úkolů, a zapojit se tak do společného prožívání Adventu spolu s ostatními rodinami z děkanátu. Vaše odpovědi úkolů zaznamenávejte do pracovního listu, který je zde ke stažení, a vyplněný list zašlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Po splnění úkolů získáte malou odměnu :). 

církevní_silvestr_pro_děti.png

Víkend pro rodiny

 

Kdy? 3. - 5. února 2023 (pololetní prázdniny)

Kde? Penzion Planiska, Frenštát pod Radhoštěm

Cena? asi 3500,. Kč za rodinu bez ohledu na počet dětí, při větším poštu přihlášených bude cena nižší - kapacita omezena! (Cena zahrnuje rekreační poplatek a ubytování - vlastní pokoj s wc, koupelnou a kuchyňským koutem).

Možnosti 

  • využití snídaní/ polopenze/ plné penze v restauraci penzionu
  • společnaý program formou nabídky (výlety, aquapark,...)- upřesníme po přihlášení
  • seznámení se s rodinami z děkanátu :)

 

Pro přihlašování a více informací volejte: 737 759 552.