Pro snoubence

    V Olomoucké arcidiecézi je příprava na manželství rozdělena na tzv. kněžskou a manželskou část. V praxi to znamená, že oba snoubenci absolvují část přípravy na manželství s knězem a druhou část s manželskými páry.  S přípravou začněte co nejdříve - z organizačních důvodů ideálně alespoň 6 měsíců před plánovaným termínem svatby. Obě části můžete absolvovat souběžně, nicméně ze všeho nejdříve nejprve navštivte kněze.


-  Probírá se nejen průběh a náležitosti vlastního obřadu, ale také vlastní teologická podstata svátosti manželství, kterou se chystáte uzavřít.
-  Administrátor farnosti místa sňatku, oddávající a ten, který vás připraví, nemusí být jedna a tatáž osoba.  Zodpovědným za náležitosti sňatku je však administrátor farnosti, kde proběhne sňatek, proto je dobré zajít nejprve za ním.

 

- I zde se bude mluvit o životě ve víře, ale také o konkrétních praktických tématech. Všechna setkání jsou vedená s důrazem na podporu komunikace mezi snoubenci. Lektoři postupně odpřednáší 4 témata a předloží snoubencům také různé tipy ke vzdělávání či k společně strávenému času.
- Příprava je buď zdarma, nebo snoubenci přispívají na režijní náklady kurzu. 
U víkendových kurzů se hradí ubytování a strava.

Manželskou část přípravy máte možnost absolvovat různým způsobem:

   ►   ŠKOLA PARTNERSTVÍ -  Jedná se o kurz sestávající ze 6 víkendů, termínově říjen-duben, konající se v Rajnochovicích. Vztahová témata se zde probírají mnohem více do hloubky, máte dostatek času na komunikaci v páru, zažijete spolu netradiční situace a navážete i nová přátelství s lidmi prožívajícími stejné údobí života. 

   ►   BEZPROSTŘEDNÍ PŘÍPRAVA - Probíhá během celého roku kromě letních prázdnin!!! Jednotlivá setkání organizují buď Centra pro rodinu v jednotlivých děkanátech nebo vám potřebné informace sdělí váš kněz. Forma přípravy se odvíjí podle možností v děkanátu a v zásadě si můžete zvolit mezi následujícími formami:

                            -   víkendová příprava
                            -   menší či větší skupiny
 
                            -   individuální příprava

 Aktuální informace:


Příprava snoubenců na manželství


Je určena všem snoubeneckým párům, které požádaly o uzavření církevního sňatku. Příprava probíhá v období od září do června, vždy v sobotu od 9.00 hod do 10.30 hod. Jedná se o besedy s manželskými páry z uherskobrodského děkanátu na 4 různá témata, která se pravidelně každý měsíc opakují.
  • 1. téma (1. sobota v měsíci) – Víra, vztah k Bohu v manželství
  • 2. téma (2. sobota v měsíci) – Já a moje rodina
  • 3. téma (3. sobota v měsíci) – Muž a žena; komunikace a konflikty
  • 4. téma (4. sobota v měsíci) – Sexualita a plánované rodičovství
  • 5. sobotu v měsíci PŘÍPRAVA NENÍ.


Pro další informace nás kontaktujte v Centru pro rodinu. Pokud nám zanecháte svou mailovou adresu, rádi Vás budeme pravidelně informovat o programech pro manželské páry a rodiny.

Přípravy pro snoubence probíhají v jednotlivých kurzech. Termíny jednotlivých besed a přihlášky na ně jsou ZDE 

 

Snoubencům nabízíme také možnost přípravy během jednoho víkendu. Snoubenecký pár je povinen společně absolvovat jeden celý víkend. Cena za stravu a ubytování je cca 1300 Kč / osoba. Krátké obecné info si můžete pročíst Zde

Přihlášky a informace: Mgr. Petra Girašková
mobil: 720 110 750
tel.: 587 405 250
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Termíny víkendových příprav:

¤   21. - 23. října 2022  - Paseka u Šternberka

Jedná se o kurz sestávající ze 6 víkendů, termínově říjen-duben, konající se v Rajnochovicích. Vztahová témata se zde probírají mnohem více do hloubky, máte dostatek času na komunikaci v páru, zažijete spolu netradiční situace a navážete i nová přátelství s lidmi prožívajícími stejné údobí života.

Pro všechny, kteří touží:

-    lépe poznat sebe samé i svého partnera nejen v každodenních situacích
-    získat nové přátele a zažít atmosféru společenství
-    dozvědět se něco nového o problematice partnerských vztahů, rodinného života nebo např. církevním učení o manželství
-    plodně využít čas k vlastnímu přemýšlení i prostor pro otázky a diskuzi

Přihlášky a bližší informace naleznete Zde

 

ve formátu PDF je ke stažení ZDE

 

Rozpis kurzů na rok 2023: ZDE

 

Vyberte kurz z rozpisu a přihlaste se elektronickým formulářem.

  • Příprava na manželství probíhá ve čtyřech setkání. Vy si vyberete jeden kurz, který obsahuje daná setkání.
  • Na kurz se přihlašujte co nejdříve před plánovaným termínem svatby z důvodů organizačních, kapacitních, možné nemoci atd. Ze stejných důvodů, prosíme, volte kurzy co možná nejdřívější, zvláště v případě kurzů víkendových.
  • Pro zařazení do přípravy se přihlaste tímto FORMULÁŘEM. Každou přihlášku potvrzujeme emailem zhruba do týdne. Pokud Vám ani poté nic nepřijde, napište na emaily uvedené níže.
  • V červenci a srpnu přípravy neprobíhají.  

 

Témata setkání:

1. téma -  Já a moje rodina   

2. témaKomunikace, konflikty a jejich řešení 

3. téma - Sexualita a plánované rodičovství

4. téma - Víra, vztah k Bohu v manželství